Gatvės meno maršrutas

Visaginą kūrė ir statė kūrybiški, gabūs žmonės, kurie nuolat rasdavo idėjų, kaip padaryti miestą patogiu, patraukliu čia gyvenantiems. Pristatome jums pažintinį maršrutą po Visagino miestą, aplankant meno objektus.

Tatjana Dmitrijeva

  1. Kankorėžis

Svetur gyvenanti menininkė Marija Tiurina 2019 m. padovanojo savo gimtajam miestui piešinį ant Visagino kultūros centro „Draugystės“ pastato.

Parko g. 7, Visaginas

1990 m. mozaikoje pavaizduotos ugnies, žemės, vandens, oro stichijos, bei žmonių raida nuo piešinių ant uolos laikų iki atomo sukūrimo. Visagine didelė namų dalis yra raudonos spalvos, kas ir lėmė mozaikos spalvos dominantę - ugnies, energijos bei žmogaus džiaugsmo spalvą.

Autorius - Viktoras Tatarenko. Medžiagos: betonas, smalta, nerūdijantis plienas.

Sedulinos al. 6, Visaginas

2021 m. rugpjūtį ant pastato sienos nutapyta freska. Tai antra menininkės Marijos Tiurinos dovana miestui.

Vilties g. 5, Visaginas

  1. Skulptūra „Katinas“

Ryški, kupina teigiamų spalvų freska, vaizduojanti miesto draugystę, bendruomeniškumą ir daugiatautiškumą, stilizuotų žmonių, turinčių skirtingą šukuoseną, odos spalvą, akių formą ir drabužių pasirinkimą.

Visagino g., Visaginas

Menininkų Vytauto Umbraso ir Sauliaus Kriščiukaičio akmeninė skulptūra „Katinas“, atvežta iš Kauno, įsikūrė Visagine, Tarybų g. Šios skulptūros atvežimą į Visaginą inicijavo 2 mikrorajono seniūnaitijos bendruomenė.

Tarybų g., Visaginas

Visagino menininkas Vladimir Ionov, įkvėptas Visagino akrobatikos mokyklos ir „Naujojo cirko“ festivalio Visagine, nupiešė muralus ant Visagino Draugystės progimnazijos.

Draugystės g. 12, Visaginas

  1. Dinozauro skulptūra

  1. Nutapytas paveikslas

Ar žinote, kad klimato atšilimas „pabudino“ dinozaurą?

Visagino globos namų teritorijoje, šalia brandžių medžių, „apsigyveno“ 2,5 x 8 m dydžio dinozauro formos funkcinė priemonė, skirta fizinio aktyvumo veikloms. „Dinozaurą“ gamino menininkas Jonas Grunda. Į šį procesą įsitraukė ir globos namų gyventojai.

Dūkšto kel. 68, Visaginas

Sodų bendrijoje „Vyšnia“ galima grožėtis ne tik didžiausiu Lietuvos Drūkšių ežeru, bet ir menininko išdekoruota siena, kuri tarsi susilieja su gamta (aut. Instagram paskyra - @myforesthut.

Sodų bendrija "Vyšnia", objekto koord. 55.607889, 26.492444

Kviečiame aplankyti šias darnaus meno stoteles!